CZ

sofial sofial
loga loga loga loga loga loga

UV záření

Desinfekce pomocí UV záření se používá jako doplňková desinfekce bazénové vody. To vzniká v nízkotlaké (NTL) nebo středotlaké (STL) UV lampě. Primární funkcí UV záření je ničení bakterií, virů, plísní a jejich spór.

Nízkotlaká UV lampa má optimalizované záření o vlnové délce 265nm, které zajišťuje nejvyšší germicidní účinky. Rozdíly v technologickém řešení NTL UV lamp jsou však obrovské. I pro malé bazény s UV lampou je vhodné, aby byly vybaveny senzorem a monitorem záření, který automaticky řídí její výkon a chrání ji před možnou poruchou či zničením.

Středotlaká UV lampa vyzařuje polychromatické záření v rozmezí 230 – 310nm (200-400nm), které navíc zajišťuje fotochemické a fotooxidační reakce a rozkládá chloraminy a tím i nepříjemné pachy v ovzduší v okolí bazénů, a snižuje hodnotu vázaného chlóru. Tato zařízení jsou vybavena elektronikou, která se stará o plně automatický provoz. Životnost UV trubice je cca 8000 hodin, pak je nutné ji vyměnit.

STL UV lampa má výrazně vyšší účinek na kvalitu bazénové vody než standardní NTL UV lampy. UV lampy pro bazénové provozy představují významné zvýšení kvality desinfekce při současném snížení potřeby ředící vody. Náklady na pořízení a provoz UV se v běžném provozu vrátí na snížení ostatních provozních nákladů nejpozději do 2 let.

UV či ozón jako doplňková desinfekce nesmí chybět na žádném moderním bazénovém provozu.


projekty

Produkty

Nabídka bazénů, bazénových technologií, vodních atrakcí či dodávek v oblasti wellness je v našem podání prakticky neomezená. Jsme připraveni realizovat pro naše zákazníky téměř jakoukoliv představu, která je odrazem našich dlouholetých zkušeností. Jsme připraveni Vám vyjít plně vstříc od nejjednodušších řešení a konstrukcí v privátní sféře až po komplikované celky největších vodních parků a veřejných koupališť nebo lázeňských provozů.

více zde
projekty

Projekční služby

Nejsme pouze realizační a dodavatelskou společností, ale naším klientům poskytujeme kompletní projekční služby v oblasti dodávek. Naše vlastní projekční oddělení je schopno naplnit Vaše představy o zvoleném řešení. Technickou stránku projektu připravíme zodpovědně do podoby, kterou potřebujete ke zdárnému provedení díla. Od fáze studie, přes dokumentace jednotlivých stupňů řízení vedoucích ke stavebnímu povolení až po zpracování provozních řádů již dokončeného díla.

více zde
projekty

Servis

Od začátku našeho působení na trhu nabízíme kvalitní služby v oblasti servisu bazénů a bazénových technologií na té nejvyšší úrovni vč. servisu whirlpoolů a vodních atrakcí. Naše dlouholeté zkušenosti nás řadí na absolutní špičku v servisních službách v této oblasti. Jsme schopni Vám nabídnout servis záruční, pozáruční a stejně tak servis na zařízení, které jsme Vám nedodali. Naši servisní specialisté Vám rovněž ochotně a s péčí pomohou uvést do stoprocentního stavu technologie, které potřebují úpravu či opravu po neodborném zásahu nebo instalované ne zrovna správným způsobem. Poradenská činnost v této oblasti je samozřejmostí.

více zde